اصطلاحات نرم افزاری به زبان ساده

بيشتر
1 سال 6 ماه قبل #16 توسط مازیار اسدی
مازیار اسدی created the topic: اصطلاحات نرم افزاری به زبان ساده
یک سری از برنامه هایی که ما استفاده میکنیم به صورت رایگان هستن و اما یه عده دیگه پولی هستن و برای تهیه نسخه ارجینال اونها باید پول بپردازیم و درمواقعی که این کار رو انجام نمیدیم خب طبعا یه سری مشکلات واسه برنامه پیش میاد مثلا شاید تجربه اینو داشته باشین که برنامه ای رو نصب کردین روی کامپیوترتون ولی یه سری مشکلات داره مثلا اینکه اجرا نمیشه یا اینکه بازی هست ولی فقط چند مرحله رو میتونید پیش برید وبعد ازون دیگه اجازه بازی بهتون نمیده یا مثلا بعد از چند روز برنامه شما از کار میفته یا به عبارتی expire میشه یا اینکه تو برنامه هایی مثل تبدیل متن ورد به pdf به صورت خیلی واضحی آرم یا نشونه ای از شرکت سازنده نرم افزار پشت نوشته ظاهر میشه در واقع این ها به خاطر اینکه ما بریم و این نرم افزار رو به صورت ارجینال تهیه کنیم ولی راه هایی هم هست که متاسفانه برای شرکت ولی خوشبختانه برای ما این امکانو به ما میده که بدون خریدن از امکانات کامل برنامه استفاده کنیم مثل کرک کردن اما کرک واقعا چیه؟

در واقع کرک و keygen و اینجور موارد غیرقانونی هستن یا به عبارتی مخالف قانون کپی رایت .
حالا یکم راجع به این روش ها و طرز استفاده اونها توضیح میدیم:

Crack
کرک درواقع فایلیه که بعد ازینکه نرم افزار مورد نظر رو نصب کردین روی کامپیوتر باید اونو توی همون فولدری که برنامه نصبه کپی کنید چه کرکتون فیل exe باشه چه فیلای دیگه ای هم همراهش باشه با پسوندهای مختلف و بعد اونو اجرا کنید و بتونید از امکانات برنامه استفاده کنید.وقتی میخوایم کرک رو اجرا کنیم نباید برنام در حال اجرا باشه و باید اول برنامه رو متوقف کنیم.یک سری از کرک ها هستن که هم اسم برنامه میباشن یعنی وقتی میخوایم کپی کنیم توی فولدر برنامه در واقع از ما پرسیده میشه که قصد اوررایت داریم یا نه که ما هم اونارو اوررایت میکنیم ! گر هم احتمالا گیر داد و نذاشت که کپی کنیم از توی safe mode اینکارو انجام میدیم.

Patch
پچ هم کاری که میکنه اینه که برنامه رو برای ما به صورت ارجینال درمیاره.در واقع فایل پچ برای اضافه کردن یه سری امکانات به برنامه و از بین بردن یه سری نقص ها و باگ هایی که تو برنامه هست ساخته میشه.
طریقه استفادش مثل کرکه و باید همون مراحل انجام بشه.بعضی ازونها هم پسوند .reg دارن که باز هم باید اجراشون کرد تا عمل پچ انجام بشه.

Keygen
مخفف عبارت تولید کننده کلید (Key Generator ) است. keygen در واقع کارش اینه که سریال معتبری واسه برنامه به ما میده.
دارای دو قسمت هستن username و registration key که یوزر رو ما بهش میدیم و سریال رو به ما میده برای پیدا کردن یوزر هم باید تو خود برنامه بگردیم تا یوزرشو پیدا کنیم میشه از قسمت about توی help اساتفاده کرد. برای بعضی برنامه ها هم به صورت یه فایل متنی توی یکی از فولدرهای برنامه وجود داره.
البته اینا مربوط به شبکس.امیدوارم با کمک دوستان این بخش اصطلاحات هم درست بیفته تو جای خودش و رو روال خودش.
__________________________________________________ ___________________________________
شبکه های کامپیوتری به 3 دسته(تا اونجا که من میدونم) تقسیم میشن :لن و من و ون
lan:
local area connection
خب از معنیش مشخصه به معنی شبکه محلی هست و نسبت به دو دسته دیگه دامنه محدودتری داره و معمولا توی ادارات و شرکت ها برای ارتباطات کامپیوتری استفاده میشه یا بین چند تا ساختمون مجاور.

man:
metropolition area connection
دامنش وسیعتر از شبکه های لن هست و پیچیده تر از لن. اما باز محدودتر از ون .میشه گفت تو ححوز شهر بکار میره مثلا بانک های یه شهر رو به هم متصل میکنه.قابلیت ارسال صدا و تصویر رو هم دارن.

Wan:
wide area connection
از اسمش مشخصه شبکه پهناور به عبارتی که محدودش وسیعتره و تا کیلومتر ها ممیتونه کامپیوترها رو بهم وصل کنه.
سرعت انتقال داده توی شبکه های ون کمه کمتر از لن و خطاشون هم بالاتر.

isp:
internet service provider
لغت به لغت میشه:شرکت خدمات سرویس های اینترنت
که درواقع این شرکتا رابط کاربر و اینترنت هستن و اونو به نت متصل میکنن به ره های مختلفی که وصل میشیم چه دایل آپ چه ای دی اس ای و حتی وایمکس.
isp ها رو هم میشه به سه دسته تقسیم کرد .

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

زمان ایجاد صفحه: 0.193 ثانیه

روش های پرداخت

شما میتوانید با کلیه کارتهای عضو شتاب و رمز دوم از سایت توتیا خرید نمایید.

زرین پال
زرین پال

روش های پرداخت

 

پشتیبانی تولود