تاریخچه پراید

بيشتر
1 سال 5 ماه قبل #110 توسط مازیار اسدی
مازیار اسدی created the topic: تاریخچه پراید
پراید یکی از پرفروش ترین ماشین های داخلی است که در دسته مینی ماشین ها محصوب می شود و همچنین جز ماشین های درون شهری است ... موتور پراید 1300 سی سی می باشد و اولین بار این ماشین در ژاپن توسط کارخانه مزدا تولید شد و نام اولیه آن مزدا 121 بودکه از سال 1988 تا سال 1989 تولید شد


تصاویر بالا مزدا 121 است که ما به عنوان پراید هاچ بک آن را می شناسیم. در واقع مزدا 121 تنها هاچ بک و دو در بوده است و به عنوان ماشین دانشجویی به فروش می رسید .
مزدا بعد از یک سال تولید کردن این ماشین امتیاز آن را به کارخانه فورد آمریکا فروخت و خود دیگر آن را تولید نکرد.
در آمریکا این ماشین نه تنها به صورت هاچ بک تولید شد بلکه به صورت صندوق دار نیز تولید شد؛ و نام آن را فورد فستیوا گذاشتن که تنها در درون شهر اجازه تردد داشت و در جاده ها مجوز عبور نداشت. این ماشین در آمریکا ارزان ترین ماشین به حساب می آمد و مشتری آن تنها دانشجویان بودن در واقع دولت این ماشین را به دانشجویان بورس شده توسط دانشگاهان می داد تا از آن استفاده نمایند.تصاویر بالا فورد فستیوا(پراید) در آمریکا می باشد.
فورد این ماشین را به مدت یکسال در کشور خود تولید کرد و آنگاه امتیاز آن را به کره جنوبی فروخت.
در کره این ماشین را کارخانه Kia کیا موتور تولید کرد و نام آن را پراید گذاشت ... کره تغییراتی را در این ماشین اعمال نکرد و همانگونه تولید کرد.

;کارخانه کیا موتور؛ پراید را از سال 1987 تا سال 2000 یعنی به مدت 13 سال این ماشین را تولید کرد.
البته کیا موتور در سال 1993 پراید را وارد ایران کرد و توسط کارخانه ساییپا آن را به فروش رساند بعد از دوسال به دلیل استفبال مردم ایران این ماشین در ایران مونتاژ شد و شروعی شد برای تغییرات در این ماشین که به آن می پردازیم...

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

زمان ایجاد صفحه: 0.476 ثانیه

روش های پرداخت

شما میتوانید با کلیه کارتهای عضو شتاب و رمز دوم از سایت توتیا خرید نمایید.

زرین پال
زرین پال

روش های پرداخت

 

پشتیبانی تولود